Kural ve Koşullar

KULLANIM KOŞULLARI VE YARARLANMA ŞARTLARI

 

SAMİ ÇİÇEK OTOMOTİV Web Sitesinden yararlanırken site içeriklerini delil olarak kullanamayacağınızı anlamış olmanız önerilir. Web sitesinde gelişecek herhangi bir bilgilendirme, talep, onay, haberleşme herhangi bir şekilde kanuni delil teşkil etmeyecektir. Hatta bir delil başlangıcı dahi teşkil etmez. Ayrıca bu web sitesi ve sayfaları firmamız adına tescilli içerikler barındırdığından içeriklerdeki resimler, bilgi ve her türden materyallerin kullanımı firmamızın yazılı onayına bağlıdır. İzin alınmaksızın içerikler ve görsel materyaller kopyalanamaz ve çoğaltılamaz, kamu yararı da dahil hiç bir amaç ile yayımlanamaz.

UYGULANACAK KANUNLAR VE TAHKİM

SAMİ ÇİÇEK OTOMOTİV Web Sitesi kullanımı ve sonuçları hakkında hüküm verilmesi öngörülen yetkili kanun ve kurumlar yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindedir. Nereden olursa olsun sitenin kullanımını yapmış olan kullanıcılar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup her türden bağlayıcı hükümler ancak Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri tarafından verilebilir. Firmamız resmi adresine (Sorumluluk Reddi sayfasında yazılıdır) Türkiye Cumhuriyeti Tahkim Kurullarınca (Arbitrage) tebligat yapılmadıkça hiçbir tahkim kurulu veya ülkenin kararları Sami Çiçek Otomotiv Limited şirketi için bağlayıcılık taşımaz.

SİPARİŞ SÜREÇLERİ

SAMİ ÇİÇEK OTOMOTİV Web Sitesi kullanılarak da yapılmış olsa tüm sipariş ve talep süreçleri yazılı şekilde şirket genel merkezine ulaştırılmak kaydı ile geçerlidir. Firmamız kendisine web sitesi kullanılmak suretiyle ulaştırılmış istekler şirket e-posta, faks veya telefon yollarından biri veya birkaç tanesi ile teyid edilmediği sürece işleme koymamakta serbesttir. Bu sebeple kullanıcılar (sürekli müşteriler olsalar bile) yaptıkları her türden talepleri yazılı yollar ile de teyit etmek zorundadır. Ancak Sami Çiçek Otomotiv siparişlerin yazılı olarak teyit edilmesi halinde yine de siparişi 14 gün içerisinde işleme koymaz ise kullanıcı siparişini iptal etme hakkına sahiptir.

SAMİ ÇİÇEK OTOMOTİV Web Sitesi kullanılarak yapılan sipariş taleplerinde müşterilerin kendi alım koşulları geçerli olup, ödeme ve alım koşulları ile ilgili olarak yine yazılı teyit alma zorunluluğu gelişmektedir. Siparişlerin takibi ve teslimi ile ilgili olarak da yazılı bildirimler ve genel koşullar geçerlilik arz eder. Aynı durum teslimat eksikleri, şikayet konuları, gecikme itirazları gibi her iki tarafın sorumlulukları bulunan ticari faaliyetleri için de geçerlidir. Genel bir politika uygulaması mecburiyeti bulunmamaktadır ve müşterilerin anlaşılmış koşulları web sitesinin kullanılması ile değişiklik göstermeyecektir. Tarafların yasal zorunlulukları da web sitesi kullanımı ile değişmez.

Web sitesini kullanmakta olan her kullanıcı bu kural ve koşulları aynı ile kabul etmiş sayılır.